Množstevná

zľava

100%-ná

spoľahlivosť

Rýchle

dodanie

Philips
Osram
Megaman
Mean Well
B.E.G. Luxomat
Panasonic
GE Lighting
Samsung
Sylvania

My sme sito

Napísali ste o nás

Najviac nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov a preto robíme všetko, čo je v našich silách, aby ste boli vždy spokojní s vaším nákupom a radi sa k nám vrátili zas.

Róbert

Odporucam tento obchod aj ked ma malo recenzii pri nakupe nad 30 eur kurier zadarmo a este ked pride balik v poriadku a este okrem toho je v nom aj darcek uzasny ste objednam znova a velmi rad

Tomás Tenner

Všetko funguje dokonale. Objednávka, dodanie, podpora. Toto je dnes velmi vzácne!! O kvalite ponákaných produktov je zbytočné hovoriť - všetko TOP značky.

Spoľahnite sa

Môžete sa spoľahnúť, že u nás nájdete len kvalitné produkty od svetových výrobcov za najlepšie ceny a s najlepšími službami.

Night Breaker Laser
Osram Night Breaker Unlimited
Osram Silverstar 2.0
Osram Ultra Life
Osram Cool Blue Intense
Philips RacingVision
GE Megalight Ultra 130%

D1S xenónyD1S xenóny vyššia svietivosť, studené biele svetlo

V tejto kategórií nájdete xenónové výbojky, ktoré ponúkajú najnovšie technológie a sú zároveň vlajkovými loďami spoločností Osram, Philips a GE. Všetky xenónové výbojky v danej kategórií sú homologizované a schválené na použitie v cestnej premávke. To znamená, že pri technickej kontrole nebude žiadny problém s osvetlením auta. Veľa vodičov sa domnieva, že xenónové výbojky so zvýšenou intenzitou osvetlenia oslňujú ostatných účastníkov cestnej premávky.  To však má za úlohu odstrániť automatické nastavovanie výšky sklonu podľa zaťaženia auta  a preto svetelný lúč dopadá na vozovku a neoslňuje. Štandardná farebná teplota výbojok je 4350 K a bola použitá aj v tejto kategórií. Žiarivo biela farba pôsobí modernejšie a je prirodzenejšia pre ľudské oko a neunavuje ich ani počas dlhších nočných jázd. Jazda sa teda stane bezpečnejšou a príjemnejšou, pretože na prekážky a nepredvídateľné situácie budete reagovať rýchlejšie. Jedna až dve sekundy môžu rozhodovať v krízových situáciách na ceste. Medzi TOP produkty zaraďujeme Osram® Xenarc Night Breaker Laser® +200%Philips®  X-tremeVision® gen2 +150%. V prípade rady Osram® Xenarc Night Breaker Laser® +200% výrobca udáva až do 200% viac jasu, do 250m dlhší kužeľ svetla a belšie svetlo až do 20% v porovnaní so štandardnými xenónovými výbojkami. Môžu sa pýšiť aj pomenovaním najsilnejšie xenónové výbojky na svete so svetelným tokom 3200 lm, ktoré sú schválené na použitie v cestnej premávke. Životnosť sa v priemere pohybuje na hranici 3000 h, čo je v prepočte 150 000 km priemernou rýchlosťou 50km/h. Výrobcovia teda úspešne nakombinovali všetky vlastnosti. Odporúčame ich použiť na jazdu v meste, ale aj na jazdu mimo mesta, kde využijete najvyššiu možnú svietivosť.   

 

D1S xenóny extra studené svetlo

Najchladnejšie xenónové výbojky, ktoré sú schválené na použitie v cestnej premávke nájdete v tejto kategórií. Oproti štandardným xenónovým výbojkám a halogénovým žiarovkám dosiahnete kontrastnejšie osvetlenie pred vozidlom s lepšie vyzerajúcim chladným svetlom. Zmenou plniacich plynov vo vnútri výbojok výrobcovia pomerne ľahko dosiahli kalibráciu vyššej farebnej teploty s oveľa nižšími stratami ako u predchádzajúcich typov. Svetelný tok je ale stále o niečo menší ako u kategórie vyššia svietivosť a studené biele svetlo. Svetlo bude v konečnom výsledku modernejšie a chladnejšie, ale s mierne nižšou intenzitou osvetlenia ako u TOP typov. Ľadovo modré svetlo s teplotou chromatickosti 6000 Kelvinov príjemnejšie pôsobí na oči vodiča, ktoré zabezpečí komfortnejšiu a bezpečnejšiu jazdu. Táto farebná teplota sa približuje prirodzenému dennému svetlu pre človeka a nebude teda unavovať oči vodiča ako u štandardných xenónových výbojkách s farbou svetla 4300 K.  Nielen pri xenónových ale aj iných LED žiarovkách v najmodernejších autách (z výroby) sú vodiči v miernej nevýhode vďaka vyššej farebnej teplote nad 5000 K. Staré halogénové svetlo s farbou svetla 3200 K lepšie preniká hustou hmlou alebo dažďom ako svetlo s vyššou farebnou teplotou kvôli rozptýleniu a odrazu svetla zo zrážok. Teda použitie odporúčame do suchších a bezdaždivých období, kde môžete dosiahnuť naozaj kontrastné osvetlenie pred autom.  Aj napriek malej nevýhode je táto kategória stále najvyhľadávanejšia a najobľúbenejšia medzi vodičmi. Medzi TOP produkty patrí jednoznačne Osram® Cool Blue Intense®. Všetky produkty v tejto kategórií sú mimoriadne atraktívne pre tuning nadšencov a vodičov, ktorí dávajú prednosť modernému vzhľadu!

  

D1S xenóny extra dlhá životnosť

Ak Vám postačuje aj štandardné osvetlenie a strávite veľa času na cestách, je táto kategória pre Vás ako stvorená. Využitie nájdu služobné autá, taxi služby ale aj iné autá, ktoré jazdia nepretržite v cestnej premávke. Xenónové výbojky s extra dlhou životnosťou Vám budú slúžiť zaručene dlho, čoho dôkazom je aj výrobcom ponúkaná až 10 ročná záruka napríklad na sériu Osram® Xenarc Ultra Life®.  V praxi to znamená 300 000 km (s priemerným ročným počtom najazdených kilometrov 14 259) a 60% zapnutým svetlom. Ak sa chcete vyhýbať výmene xenónových výbojok čo v najdlhšom čase, Váš servisný interval na výmenu osvetlenia vo Vašom aute sa výrazne predĺži vďaka xenónovým výbojkám v tejto kategórií.

 

D1S xenóny off-road, extra studené svetlo

Táto kategória sa celkovo líši od štandardných xenónových výbojok ako vlastnosťami aj použitím v cestnej premávke. Už na prvý pohľad je svetlo extra chladné s farebnou teplotou 7000 K, čo však zaraďuje túto skupinu výbojok do OFF-ROAD kategórie. Maximálna povolená hodnota xenónových výbojok, ktoré majú homologizáciu je 6000 K. Tieto výbojky hranicu prekročili o 1000 K a preto nie sú oficiálne povolené na cestnú premávku. Pôsobivé extra studené svetlo ale jednoznačne vyvolá záujem u tuning nadšencov, ktorí chcú osobitne upozorniť na individualitu a štýl svojho automobilu. Ponúkajú modernú inováciu vďaka špeciálnemu plniacemu systému namiesto klasického povrstvenia, ktorý zaručuje zvýšený svetelný tok a ostrý chladný lúč svetla. Spolu s Hyper modrým odtieňom skupina xenónových výbojok Osram® Cool Blue Boost® ponúka robustný dizajn a bezchybne presné premietanie svetelného lúča na vozovku vďaka vysoko náročným výrobným štandardom a inžinierstvu výrobcov. Ako u kategórie s extra studeným svetlom platí, čím vyššia farebná teplota, tým sa mierne zníži aj viditeľnosť počas hustého dažďa a hmle. Staré halogénové svetlo s farbou svetla 3200 K lepšie preniká hustou hmlou alebo dažďom ako svetlo s vyššou farebnou teplotou kvôli rozptýleniu a odrazu svetla zo zrážok. Vysoký kontrast 3200 lm ale bezpochybne zabezpečí v suchšom počasí vynikajúcu viditeľnosť a reakčnú dobu v porovnaní so štandardnými xenónovými výbojkami. Vďaka výraznému a pôsobivému  extra studenému svetlu zaujmú každého vodiča, ktorý dbá o vzhľad svojho auta.

 

D1S xenóny originál, štandard

Štandardná továrenská kvalita, svietivosť a životnosť. Sú najlacnejšou a spoľahlivou voľbou pre automobil. Samozrejme vyhovuje každej podmienke na plnohodnotné osvetlenie v cestnej premávke. Sú inštalované v mnohých automobiloch od výroby ako prvotné osvetlenie alebo ponúkané ako originálne náhradné diely. Životnosť xenónových výbojok sa pohybuje v rozmedzí 2000 až 3000 hodín. Medzi najpopulárnejšie žiarovky v tejto kategórií sú jednoznačne Osram® Xenarc Original® alebo Osram® Xenarc Classic®.

 

D1S xenóny predĺžená záruka

 Xenónové výbojky s predĺženou zárukou získavajú čoraz väčší priestor aj v oblasti osvetlenia áut. Výrobcovia spĺňajú potreby zákazníkov, čo väčšina majiteľov áut právom aj očakáva. Majú záujem o spoľahlivé xenónové výbojky, aby mohli pokojne sadnúť do auta s vedomím, že majú do svojho auta nainštalovanú kvalitu. Na túto potrebu reagovala firma Osram a zaviedla na trh xenónové výbojky Xenarc Original® (4-ročná záruka) a Xenarc Ultra Life® (10 ročná záruka), ktoré verne odzrkadľujú kvalitu značky a záruka Vám zabezpečí pokoj počas každodenného používania.  Jej mimoriadne dobrý pomer ceny a výkonu vyhovie každej požiadavke v rámci štandardného osvetlenia auta. Jedinečná technológia, ktorá sa používa počas výroby zabezpečuje dlhšiu životnosť, čo nezaťaží ani Vašu peňaženku. Ideálny výber pre zabezpečenie dlhodobej prevádzky so štandardným osvetlením auta.