Množstevná

zľava

100%-ná

spoľahlivosť

Rýchle

dodanie

Philips
Osram
Megaman
Mean Well
B.E.G. Luxomat
Panasonic
GE Lighting
Samsung
Sylvania

My sme sito

Napísali ste o nás

Najviac nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov a preto robíme všetko, čo je v našich silách, aby ste boli vždy spokojní s vaším nákupom a radi sa k nám vrátili zas.

Róbert

Odporucam tento obchod aj ked ma malo recenzii pri nakupe nad 30 eur kurier zadarmo a este ked pride balik v poriadku a este okrem toho je v nom aj darcek uzasny ste objednam znova a velmi rad

Tomás Tenner

Všetko funguje dokonale. Objednávka, dodanie, podpora. Toto je dnes velmi vzácne!! O kvalite ponákaných produktov je zbytočné hovoriť - všetko TOP značky.

Spoľahnite sa

Môžete sa spoľahnúť, že u nás nájdete len kvalitné produkty od svetových výrobcov za najlepšie ceny a s najlepšími službami.

Night Breaker Laser
Osram Night Breaker Unlimited
Osram Silverstar 2.0
Osram Ultra Life
Osram Cool Blue Intense
Philips RacingVision
GE Megalight Ultra 130%

Vintage svietidlá

Hlavná kategória >Svietidlá >Vintage svietidlá


Keď na nás žmurkne minulosť...

Vintage je jedným s najkrajších zariaďovacích štýlov v domácnostiach. Zahŕňa veľký počet rôznych navrhovaných nábytkov, svietidiel a iných dekoračných prvkov. Popritom je nenápadným a neobmedzeným štýlom – pozostáva z prvkov eklektiky a komponentov storočnej minulosti. Pokrýva históriu, módu a ostatné odvetvia umenia od 20. až po 70. rokoch minulého storočia. Z toho dôvodu štýl perfektne odzrkadľuje rôzne krajiny – zahŕňa dve svetové vojny - rôzne životné podmienky, požiadavky a vkusy ľudí. Na tejto ceste sa zrodil Vintage štýl, kde hlavnú úlohu zohrávajú nenapodobniteľné nábytky, svietidlá a doplnky.

 

Nielen oči sú zrkadlom do duše!

Nie je podstatné, že daný kus je starý 40 alebo 120 rokov  zdedený alebo kupovaný. Hlavné je, aby ako funkčná dekorácia obydlia mala svoju históriu, poprípade osobnú históriu a charakteristické črty, ktoré dodávajú príjemnú a útulnú atmosféru Vašej domácnosti. Tento štýl zariadenia jednoznačne nenasleduje masovú výrobu a plastové produkty, odsudzuje rýchle životné tempo a okamžité riešenia. Nie je asi náhoda, že námet čerpá z vidieckeho života a zosilňuje v nás pocit, že aj veci okolo nás – ktoré nám „slúžia” majú dušu. Jeho nostalgické a predvojnové vyžarovanie pomocou jemných kombinácií farieb a sily prírody Vám vedia vyčariť pokojné a útulné miesto z Vášho domova. Kombináciou moderných a starých prvkov sa zrodil jedinečný a neopakovateľný štýl, Vintage.

 

Country, Romantické alebo Industriálne?

Často je veľmi ťažké rozlíšiť Country Vintage od Industriálneho Vintage štýlu. Rozdiel týchto štýloch spočíva v tom, že kým pri Industriálnom štýle sa ako také dostávajú do priestorov priemyselné povrchy so starožitným vzhľadom, pri štýloch Country Vintage a Romantický Vintage sú aj obnovené, zrenovované kusy.

 

Čo znamenajú výrazy "DIY" a  "Shabby Chic" v štýle Vintage?

Zrenovované kusy starých nábytkov, svietidiel a ostatných komponentov nazývame ako DIY  („Do it Yourself”) – teda urob si sám! Jeho hlavnou myšlienkou je, že opotrebované predmety dostávajú novú funkciu: Z kufra sa stane konferenčný stolík, z vodovodného kohútika svietidlo, z ráfika bicykla závesné LED osvetlenie alebo z telefónu nočné svietidlo… možnosti sú obmedzené iba Vašou kreativitou. Samozrejme nie každý z nás má na to čas, priestor, zručnosť, aby vytvoril Vintage svietidlo. Aj v tomto prípade pre Vás máme riešenie. Na šťastie už aj veľké firmy dali priestor možnosti výberu svietidiel vo Vintage štýle. Tým pádom, že Vintage odsudzuje masovú výrobu a plastové výrobky, tieto ako aj ostatné pravidlá a kritéria štýlu musia dodržiavať aj tí najväčší výrobcovia svietidiel: Jedinečná atmosféra prirodných materiálov, ručne vyrobených predmetov, vidiecka atmosféra alebo rôzne predmety z dreva, kovu, porcelánu, kovaného železa, tkanej textílie pochádzajúce z rôznych období histórie, podobne ako aj akvarelové výtlačky, nápisy, tabule. Medzi jeho prioritné používané farby patria: biela, sivá, čierna, béžová, slonová kosť a rôzne pastelové farby. Pri používaní robustnejších materiálov sú dominantami: medená, hliníková, strieborná, metalová, zlatá a momentálne veľmi populárna Rose Gold.

Súčasne s dodržiavaním týchto pravidiel sa zrodila technika „Shabby Chic”, (umelo vytvorený opotrebovaný štýl) ktorého podstatou je vytvorenie opotrebovaného vzhľadu pri nových nábytkoch a svietidlách, niekedy aj pri používaní DIY techník: maľovanie, lakovanie, brúsenie, atď.

Romantický a Country Vintage 

Romantický Vintage nám prináša atmosféru francúzskeho a anglického regiónu v 20. až do 40. rokoch minulého storočia, pričom Country štýl v sebe zahŕňa aj iné regióny: Dánsko, Švédsko, Provence, ale priniesol nám prvky aj zo zámorského života. Country štýl na rozdiel od rustikálneho používa aj kreatívnejšie, voľnejšie riešenia a ponúka eklektickejší štýl, ale napriek tomu sa dajú kombinovať.

Industriálny (priemyselný) Vintage:

Industriálny (priemyselný) Vintage nám so svojou náladou a dekoráciou ponúka pohľad do života umeleckej štvrti v New Yorku. Po ukončení II. svetovej vojny veľa ľudí žilo v opustených priemyselných budovách a závodoch. Vtedy ešte nikto netušil, že vtedajšie životné podmienky a možnosti vytvoria jedno z najvýznamnejších interiérových riešení 21. storočia. Pri tomto štýle sa používa iba minimálne množstvo textílie. Charakteristickými farbami tohto štýlu sú najmä neutrálne farby, biela, a používa ešte hlavne kovové a prirodzené, neupravené povrchy. Kovové stĺpy, drevené povrchy (trámy) a tehelné steny dodávajú jedinečnú atmosféru Industriálnemu obytnému priestoru. Je veľmi podobný loftovému štýlu, ale pri ich súčasnom používaní si dávajte pozor. Loftový byt má veľké okná, používa svetlé farby a dáva prednosť svietidlám a nábytkom, ktoré sú moderného alebo minimalistického dizajnu. Veríme, že sme vám vedeli poskytnúť pomocnú ruku v lepšom prehľade vo svete Vintage štýlu a odteraz si vyberiete správne svietidlo pre Váš domov.