Množstevná

zľava

100%-ná

spoľahlivosť

Rýchle

dodanie

Philips
Osram
Megaman
Mean Well
B.E.G. Luxomat
Panasonic
GE Lighting
Samsung
Sylvania

My sme sito

Napísali ste o nás

Najviac nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov a preto robíme všetko, čo je v našich silách, aby ste boli vždy spokojní s vaším nákupom a radi sa k nám vrátili zas.

Róbert

Odporucam tento obchod aj ked ma malo recenzii pri nakupe nad 30 eur kurier zadarmo a este ked pride balik v poriadku a este okrem toho je v nom aj darcek uzasny ste objednam znova a velmi rad

Tomás Tenner

Všetko funguje dokonale. Objednávka, dodanie, podpora. Toto je dnes velmi vzácne!! O kvalite ponákaných produktov je zbytočné hovoriť - všetko TOP značky.

Spoľahnite sa

Môžete sa spoľahnúť, že u nás nájdete len kvalitné produkty od svetových výrobcov za najlepšie ceny a s najlepšími službami.

Night Breaker Laser
Osram Night Breaker Unlimited
Osram Silverstar 2.0
Osram Ultra Life
Osram Cool Blue Intense
Philips RacingVision
GE Megalight Ultra 130%

Lustrové svietidlá

Hlavná kategória >Svietidlá >Lustrové svietidlá

Lustrové svietidlá sú ozdobnými závesnými svietidlami, ale popri ich dekoračnej funkcií zabezpečujú aj základné osvetlenie pre priestranné obytné priestory. Ich tvary, funkcie a svetlá zohrávajú dominantnú úlohu vo Vašom každodennom živote. Samozrejme od 17. storočia sa zmenil ich výzor a aj význam tohto slovného spojenia, veď z dekoračného a aj technického hľadiska nasledovali aktuálne trendy. Sú vhodné na osvetlenie gigantických priestorov, ale vďaka dizajnérom je ich možné už používať aj v menších obytných priestoroch. Veľa lustrových svietidiel Vám ponúka možnosť nastaviť výšku svietidla podľa vašich potrieb. Odlišné štýly Vám ponúkajú ďalšiu možnosť na to, aby ste mohli interiér obydlia prispôsobiť svojmu vkusu. Ich ponuka maximálne uspokojí každú potrebu, či sa jedná o najnovšie trendy, klasické alebo luxusné zariadenie v domácnosti.Čo predstavuje lustrové svietidlo?

Ak sa pozrieme do minulosti, môžeme vidieť, že lustrové svietidlá boli osvieťujúcimi prvkami kostolov, zámkov, monumentálnych priestorov a šľachtických budov. Starostlivá ručná práca, ušľachtilé materiály, presne vypracované štruktúry odrzkadľovali duch, štýl daného obdobia a v neposlednom rade aj finančné vymoženosti vlastníka lustrového svietidla – ktoré bolo dokonalé nielen na osvetlenie, ale aj na získanie pozícií v okruhu pánov. V dnešnom období vyjadrujeme takýmto funkčnými dekoračnými prvkami skôr našu osobnosť a štýl.

 

Hviezda vystupuje každý večer!

Vaše lustrové svietidlo je hlavným hrdinom Vášho obydlia! Správny výber je veľmi dôležitý, veď Vám zabezpečuje základné osvetlenie a pritom má energický, ohromujúci výzor. V dnešnej dobe môžete už vyberať zo širokej ponuky rôznych materiálov, tvarov, farieb, funkcií a štýlov, ako aj z farieb, toku, teploty svetla a aj v tom môžete rozhodovať či máte záujem skôr o zabudovaný LED modul, alebo závit s vymeniteľným svetelným zdrojom. Buďte veľmi obozretní pred výberom pravého svietidla.

 

Ako vybrať lustrové svietidlo do domácnosti?

Berte ohľad na:

  • výšku miestnosti, lebo iba v tom prípade bude vyzerať skvelo, ak jeho tvar a rozmer je v súlade s daným priestorom
  • Váš interiér, aby jeho štýl neodlišoval od iných dekoračných prvkov obydlia
  • farbu a vzorkovanie bytových textílií (v prípade textílie so silným vzorkovaním odporúčame vybrať lustrové svietidlo s jednoduchšou konštrukciou, lebo v opačnom prípade môžete dosiahnuť nepríjemnú pochmúrnu, preplnenú miestnosť)
  • farbu stien (poprípade vzorkovanie tapety, fotky/maľby veľkých rozmerov)
  • aby bol partnerom a pomocnou rukou pre Vašu náladu, každodennú činnosť (diaľkový ovládač, aplikácia, stmievateľnosť, farebná teplota, atď.)
  • materiál konštrukcie (ako ho budete udržiavať čistý)
  • máte skôr záujem o zabudovaný LED modul alebo skôr o vymeniteľný LED svetelný zdroj

 

Sofistikované umenie alebo insígnia?

Prvé lustrové svietidlo bolo vyrobené z krištáľov ešte za obdobie Bohémskeho kráľovstva v roku 1724 a môžeme za to vďačiť sklárskemu majstrovi, pánovi Josefovi Pallme. Sklo nalievali do základných foriem, ktoré boli podobné dňešným krištáľom– ich váha, čistota, tvrdosť bola jedinečná. Neskôr nalievali už sklo do menších foriem, ručne ich rezali a brúsili, čím dosiahli jedinečný „diamantový” lesk. Rýchlo dobili celú Európu, arabský a aj nový svet pod názvom Bohemia kristal. Za krátky čas sa stali symbolom kráľovského a šľachtického blahobytu. Až dodnes majú Bohémske a Muránske lustrové svietidlá prestížne postavenie, čím zakladajú budúcnosť pre výrobu lustrových svietidiel.

 

Štýl je otázkou osobnosti a potreby, luxusu zas peňaženky

Trendy súčasnosti nevyžadujú každopádne bohatstvo, mnohé interiéry môžu vyhovieť Vášmu vkusu a popritom Vám vedia poskytnúť pohodlie domova. Dizajnéri a inžinieri využili túto možnosť – mysleli na každodenné potreby, na energetickú účinnosť, kvalitné materiály, odlišné parametre obydlia a rôzne štýly zariaďovania domácností.

 

Inšpirácia a príručka štýlov 

Vintage lustrové svietidlo

Či už je ich štýl romantický alebo country vintage, efektu sa určite dočkáte. Tento štýl sa zrodil vďaka nostalgickému sklonu spoločnosti, a pomaly sa stal základnou potrebou. Bol podporovaný aj trendom DIY a Shabby Chicom,. Každé jedno lustrové svietidlo prináša dané historické obdobie v dnešnom prevedení, čím urobí Vašu domácnosť jedinečnou. V našej ponuke nájdete siluety, ktoré pripomínajú renesančný, barokový, románský štýl, podobne ako aj kusy s tradičnými motívmi provensálskej, škandinávskej alebo germánskej lokality.

 

 

Krištálové lustrové svietidlo

So začatím masovej výroby krištáľov z olovnatého skla sa prehodnotil aj význam slovného spojenia „krištáľové lustrové svietidlo”, pretože ich kvalita je odlišná, čo priznávajú aj výrobcovia, resp. to aj uvádzajú na výrobkoch. Štiepané, osekané krištále, ktoré napodobňujú bohémske lustrové svietidlá zo 17. storočia sú ručne vyrobené a ich „ramená” boli vytvorené z fúkaného skla. Lustrové svietidlá s ľahkou kovovou konštrukciou sú kombinované s tienidlami vyrobenými z brúseného a krištáľového skla, na ich dekoráciu sa používajú ligotavé prívesky, respektíve sú ešte doplnené o textilné tienidlá a sviečky. Lustrové svietidlá štýlu brillant pozostávajú z malých kúskov krištáľu, ktoré sú vlastne umiestnené v tvare tienidla. Tieto kúsky sú spájané oceľovými drôtmi, brúseným sklom a dekorovanými odliatkami. Moderné krištáľové lustrové svietidlo je elegantné a flexibilné s technickými riešeniami osvetlenia. Ich materiály a rozmery môžete jednoducho prispôsobiť vlastnému vkusu, štýlu a životnému prostrediu.

 

 

Klasické lustrové svietidlo s textilovým tienidlom

Klasické viacramenné kovové alebo drevené lustrové svietidlo sa stáva unikátnym vďaka ohnutej alebo ozdobenej konštrukcii, a dôkladne vypracovaným častiam,  a riešeniam používaných pri tienidlách. Na konci ramien môžete nájsť závity E14 alebo E27, do ktorých je odporúčané umiestniť LED svetelný zdroj vo forme sviečky. Tieto svetelné zdroje následne ukrýva spevnené tienidlo. Ich závesná konštrukcia Vám umožní, aby bolo možné nastaviť dĺžku reťaze, a zabezpečili dostatočnú nosnú silu pre ťažké svietidlá. Klasické lustrové svietidlá s textilovým tienidlom môžete používať ako dekoračný doplnok pre rôzne štýly, ale každopádne bude zohrávať veľmi dôležitú úlohu vo Vašej domácnosti.

 

Klasické (občianske) a Rustikálne lustrové svietidlá

Ich konštrukcia je vyhotovená zväčša z kovu (nikel, pozlátené, s bronzovým efektom, čierne, hnedé, biele) a majú nastaviteľnú závesnú reťaz. Tienidlá vo väčšine prípadov prípomínajú tvar zvončeka, lievika, šálky a kvetín, ich materiál je opálový, číry alebo maľované sklo. Svietidlá klasického štýlu dávajú prednosť jasnejším odtieňom, a perfektne sa hodia k zariaďovacím prvkom občianskeho interiéru. Pri rustikálnych svietidlách skôr nájdete markantnejšie hnedé, čierne farby, ktoré si nájdu uplatnenie vo vidieckych, tradičných (s drevenými trámami) domácnostiach.

 

LED lustrové svietidlá

Pod pojmom LED lustrové svietidlá rozumieme také povrchovo montovateľné (padajúce závesy) a závesné viacramenné svietidlá, ktoré sú buď vyrobené so zabudovaným LED modulom, alebo balenie obsahuje výrobcom doporučené vymeniteľné LED svetelné zdroje. Závit môže byť E14 alebo E27, a ak je to potrebné, svetelné zdroje môžete kľudne vymeniť aj vy. Firma Herstal preferuje výrobu takýchto lustrových svietidiel v škandinávskom a industriálnom štýle, ktorých jednoduché tvary sa perfektne hodia k rôznym iným interiérovým dizajnom.

 

 

Aký je rozdiel medzi krištáľom a krištáľom?

Olovnatý krištáľ je veľmi kvalitné sklo s obsahom železa, a iných látok, ktoré napomáhajú lomu svetla. Spôsob jeho prípravy je známy približne od roku 1600. Jeho tradičná zložka je oxid olovnatý (PbO), preto sa nazýva ešte aj v súčasnosti ako olovnatý krištáľ. V prípade synteticky vyrobeného „krištáľu” je základnou surovinou vždy kremík a zlúčenina olova. Trblietavosť krištáľového skla je o to silnejšie, čím väčší je podiel obsahu olova (čo môže dosiahnuť až 30%). Vo väčšine prípadoch sa dostávajú do rúk zákazníkov krištále sklárskeho priemyslu ktoré sú brúsené, opracované a číre, ale niekedy sa môžeme stretnúť aj so zafarbenými krištáľmi. Olovnatý krištáľ obsahuje najmenej 24% oxidu olovnatého (K5) a jeho hustota je aspoň 2,9 g/cm³. Kým sklo s nízskym obsahom oxidu olovnatého (K3) iba pleskne, vysokokvalitný krištáľ je ozvenou. Dôležité je, aby sme spomenuli aj ich životnosť, hlavne ak chcete osvetliť a ozdobiť svoju domácnosť krištáľovým svietidlom. Ak sa rozhodnete, že zainvestujete do vysokokvalitného krištáľového svietidla, vieme Vás v tom iba podporiť. Závesné, stropné a nástenné svietidlá s vysokým obsahom oxidu olovnatého (K9) sú nadčasové, jednoducho sa čistia a ich svetlo je žiarivé.

 

Spoznajte najnovšie trendy lustrových svietidiel – od vedúcich výrobcov – s modernými technickými riešeniami na našej stránke, lumenet.sk. Nájdete u nás obrovský výber LED, klasickýchkrištáľových, moderných, vintage a rustikálnych lustrových svietidiel od profesionálnych predajcov, so zárukou a s krátkou dodacou lehotou!