Množstevná

zľava

100%-ná

spoľahlivosť

Rýchle

dodanie

Philips
Osram
Megaman
Mean Well
B.E.G. Luxomat
Panasonic
GE Lighting
Samsung
Sylvania

My sme sito

Napísali ste o nás

Najviac nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov a preto robíme všetko, čo je v našich silách, aby ste boli vždy spokojní s vaším nákupom a radi sa k nám vrátili zas.

Róbert

Odporucam tento obchod aj ked ma malo recenzii pri nakupe nad 30 eur kurier zadarmo a este ked pride balik v poriadku a este okrem toho je v nom aj darcek uzasny ste objednam znova a velmi rad

Tomás Tenner

Všetko funguje dokonale. Objednávka, dodanie, podpora. Toto je dnes velmi vzácne!! O kvalite ponákaných produktov je zbytočné hovoriť - všetko TOP značky.

Spoľahnite sa

Môžete sa spoľahnúť, že u nás nájdete len kvalitné produkty od svetových výrobcov za najlepšie ceny a s najlepšími službami.

Night Breaker Laser
Osram Night Breaker Unlimited
Osram Silverstar 2.0
Osram Ultra Life
Osram Cool Blue Intense
Philips RacingVision
GE Megalight Ultra 130%

LED autožiarovky

Hlavná kategória >Autožiarovky >LED autožiarovky

Nie ste si istý, aká žiarovka ide do Vášho auta? Použite náš prémiový vyhľadávač autožiaroviek!LED žiarovky do auta – kde a ako môžu nahradiť štandardné halogénové žiarovky?

Používanie LED žiaroviek vzbudil veľký záujem u vodičov vďaka modernejšiemu vzhľadu auta, životnosti a niekoľkonásobnej vyššej svietivosti v porovnaní s klasickými halogénovými žiarovkami. Je ich možné namontovať do tej istej pätice, v ktorej bola pôvodná halogénová žiarovka.

Hlavnými výhodami LED žiaroviek je dlhá životnosť (2000,5000h...), vysoká a účinná svietivosť (70,150lm...), úspora elektrickej energie až do 80% (príklad: v prípade P21W LED žiarovky 4W miesto 21W). LED autožiarovky ponúkajú výrobcom stanovenú záruku, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 2 až 6 rokov. Vo výnimočných prípadoch až 8-10 rokov. Týmto Vás môžeme ubezpečiť, že používaním LED žiaroviek zakúpených na LUMENETE, kde ponúkame LED žiarovky svetových značiek, prekonajú aj životnosť Vášho auta. Ak raz nahradíte klasickú žiarovku kvalitnou LED žiarovkou, je vysoko pravedepodobné že výmenu tejto LED žiarovky už v budúcnosti nebudete musieť riešiť. Okrem toho, pre väčšinu vodičov je svetlo LED-iek príťažlivejšie ako svetlo halogénových žiaroviek, pretože svetlo vyzerá modernejšie. Preto su dostupné v rôznych farebných teplotách 4000K (teplá biela), 6000K (ľadovo biela – najčastejšie používaná) a 6700K a viac nádych modrastej. V niektorých prípadoch oranžová (smerové svetlá), červená (zadné obrysové svetlá) a zelená (rôzne efekty v interiéry).

V prípade výberu u našich hlavných výrobcov OSRAM a PHILIPS rozdeľujeme LED žiarovky do nasledujúcich kategórií:

OSRAM® LEDriving® STANDARD – Vysoká svietivosť, 4-ročná záruka (príklad: W5W 50lm)

OSRAM® LEDriving® PREMIUM – Najvyššia svietivosť, 6-ročná záruka (príklad: W5W 70lm, životnosť 5000h)

PHILIPS® ULTINON® - Vysoká svietivosť, 3-ročná záruka (príklad: W5W 50lm)

PHILIPS® X-TREME ULTINON® - Vysoká svietivosť, 3-ročná záruka (príklad: W5W 50lm, keramická ochrana CeraLight, životnosť až do 12 rokov)

CAN-BUS odpory pre LED žiarovky

Motorové vozidlá vybavené riadiacim systémom CANBUS pri výmene klasickej žiarovky za LED s menšou spotrebou elektrickej energie môže vyhodnotiť systém ako poškodenú aj napriek tomu, že žiarovka je plne funkčná. Pre obídenie chybného hlásenia palubného počítača je potreba zapojiť výkonový odpor (rezistor) paralelne k LED žiarovke. Pre lepšie odvádzanie tepla pripevnite jednotku CANBUS CONTROL ku kovovému rámu auta. Odpor nemá žiadny negativný vplyv na svietivosť a montáž je veľmi jednoduchá. 

Homologizácia LED žiaroviek

Svetový výrobcovia žiaroviek zatiaľ neúspešne pracujú na homologizácií LED žiaroviek a preto ich označujeme OFF-ROAD.  Retrofit LED-ky sa zatiaľ nemôžu oficiálne používať na vonkajšom osvetlení auta (LED žiarovky do hlavných svetlometov, ŠPZ, cúvacie svetlá, smerové svetlá…). Zákaz je kvôli tomu, že LED žiarovky majú iný rozptyl svetla ako klasické halogénové žiarovky. Pred kúpou LED produktov, najmä LED denného svietenia si skontrolujte Európsku značku schválenia, odporúča sa nákup osvetlenia u doporučených automobilových výrobcov napr. Osram, Philips. V prípade, že sa rozhodnete pre neznačkového výrobcu svietidiel, je tu riziko, že auto neprejde technickou kontrolou. Pri takej kontrole môžu svetlá blikať, nepravidelne svietiť a vydávať nedostatočný jas. Európska značka schválenia sa označuje nasledovne: veľké písmeno E a za ním číslo, ktoré určuje vydanie krajiny schválenia. Túto značku dostanú len tie výrobky, ktoré vyhovujú prísnym  normám pre autosúčiastky vydané  Európskou hospodárskou komisiou ECE. OSRAM a PHILIPS denné svietenie vyhovuje všetkým požadovaným predpisom a ich používanie je legálne a ich kúpa má dlhodobý charakter. Oproti neznačkovým žiarovkám je svetlo z kvalitných LED-iek usmernené. Aj napriek sľúbenej zvýšenej intenzite jasu pri neznačkových LEDkách  je svetlo nekontrolovateľné a svetelný lúč nedopadá iba na vozovku. Svetlo je nadmerne rozptýlené a svieti všade. Tu platí pravidlo, najsilnejšie svetlo nie je najlepšie! Pri kúpe kvalitných LED žiaroviek OSRAM a PHILIPS získate ostrý svetelný lúč, ktorý dopadá na vozovku a neoslňuje. Ani veľmi obľúbené LED žiarovky do hlavných svetlometov nedisponujú homologizáciou. Dúfame, že v budúcnosti sa dočkáme homologizácií všetkých kvalitných LED žiaroviek a nebude toto pravidlo platiť iba pri LED svetlometoch, ktoré sú už oficiálne montované v najnovších automobiloch.

Zoznam homologizovaných LED produktov:

LED denné svietenie

LED denné a hmlové svietenie

LED kompletné svetlomety

LED dynamické smerovky do bočných zrkadiel

LED prídavné pracovné svietidlá