Množstevná

zľava

100%-ná

spoľahlivosť

Rýchle

dodanie

Philips
Osram
Megaman
Mean Well
B.E.G. Luxomat
Panasonic
GE Lighting
Samsung
Sylvania

My sme sito

Napísali ste o nás

Najviac nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov a preto robíme všetko, čo je v našich silách, aby ste boli vždy spokojní s vaším nákupom a radi sa k nám vrátili zas.

Róbert

Odporucam tento obchod aj ked ma malo recenzii pri nakupe nad 30 eur kurier zadarmo a este ked pride balik v poriadku a este okrem toho je v nom aj darcek uzasny ste objednam znova a velmi rad

Tomás Tenner

Všetko funguje dokonale. Objednávka, dodanie, podpora. Toto je dnes velmi vzácne!! O kvalite ponákaných produktov je zbytočné hovoriť - všetko TOP značky.

Spoľahnite sa

Môžete sa spoľahnúť, že u nás nájdete len kvalitné produkty od svetových výrobcov za najlepšie ceny a s najlepšími službami.

Night Breaker Laser
Osram Night Breaker Unlimited
Osram Silverstar 2.0
Osram Ultra Life
Osram Cool Blue Intense
Philips RacingVision
GE Megalight Ultra 130%

Kúpeľňové svietidlá

Hlavná kategória >Svietidlá >Kúpeľňové svietidlá


Osvetlenie svojej kúpeľne si naplánujte tak, aby sa vedelo prispôsobiť Vašim potrebám, životnému štýlu. Premyslite si koľko svetla potrebujete, aby ste zvládli svoju dennú rutinu, či sa jedná o líčenie, holenie, sprchovanie, relaxáciu alebo upratovanie. Najlepším rozhodnutím sú rozptýlené, difúzne LED svietidlá, ktoré neoslnia Vaše oči, ich svetlo je príjemné a napriek tomu zabezpečujú rovnomerné, homogénne svetlo. Každopádne sa rozhodnite pre svietidlo, ktoré má tienidlo, je uzavreté a má dostatočnú IP ochranu! Vyhýbajte sa svietidlám, ktoré voľne žiaria, pretože ich používanie je životu nebezpečne a popritom ich môže striekajúca voda a para poškodiť.

 

Premyslite si, že okrem všeobecného osvetlenia (stropné alebo zapustené LED bodové svietidlá) kde budete potrebovať riadené svetlá, ktorými viete zvýrazniť vybrané časti miestnosti. Ak radi relaxujete vo vani s horúcou vodou, alebo vychutnávate si masírovacie funkcie sprchy, aj svetelná terapia môže byť príjemnou súčasťou Vášho oddychu. V tomto prípade Vám odporúčame si vybrať zabudované RGB LED svetelné zdroje – v prípade ktorých si môžete jednoducho nastaviť teplotu a farbu svetla podľa Vašej aktuálnej potreby.

 

Pri výbere svetelných zdrojov a svietidiel je potrebné, aby ste brali do úvahy:

 

 

Funkčné všeobecné osvetlenie:

 

 • všeobecné (základné) osvetlenie/stropné LED/ 3000K-4000K
 • osvetlenie sprchovacieho kútu /zabudované LED bodové/ 3000K-4000K
 • osvetlenie zrkadla/nástenné zrkadlové LED/ 3000K-4000K
 • vnútorné osvetlenie do skrine /LED svietidlo so senzorom pohybu/ 4000K

 

Doplnkové (riadené) zvýrazňovacie osvetlenie:

 

 • osvetlenie zrkadla z viacerych strán /bodové, LED bodové, nástenné-stropné zrkadlové svietidlá/ 3000K
 • policové svietidlá/bodové, LED bodové, LED pás/ 2700K-6500K
 • osvetlenie vane a sauny /zabudované LED bodové svietidlá/ 2700K-6500K

 

Dekoračné a ambientné svietidlá:

 

 • farebné, regulovateľné LED svietidlá /RGB LED a bodové osvetlenie/ 2700-6500K / RGB
 • osvetlenie bazénu / 2700K-6500K, RGB /

 

 

Prečo je dôležité, aby ste do kúpeľne vybrali svetelené zdroje správnej kvality?

Takisto, ako v iných miestnostiach, aj v kúpeľni zohráva osvetlenie dôležitú úlohu. Správne podanie farieb je nevyhnutné, dávajte si na to veľký pozor pred plánovaním osvetlenia (minimálne CRI Ra80=<).

 

 

 

Pri takomto svetle sa pripravuj!

 

Ak si vyberiete svetlo studenšie ako 3000K, zvýši sa Vám pocit čistoty, ale zníži sa Vám pocit komfortu. Pri výbere 4000K-ového alebo studenšieho svetla už nebudete vidieť reálnu farbu svojej pokožky, toto nie je vhodné prostredie na líčenie – nechtiac sa dostane na Vašu tvár väčšie množstvo make upu. Druhou nešťastnou voľbou je 2700K. Pri farbe svetla s jemným žltým tónom Vám bude taktiež svetlo skreslovať Vašu farbu pokožky. Pri farbe svetla 2700K a dennom svetle 6000K je výsledok líčenia rozdielny. Aby ste boli pri líčení sebavedomejším, vyberte svetelný zdroj so správnym podaním farieb alebo LED svietidlo! Pri telovej kozmetike (depilácia, voskovanie) a holení sa už odporúča použiť silnejší svetelný zdroj, 4000K – v tomto prípade už nie je ažťak dôležité podanie farieb – ale je dôležité, aby ste  dobre videli čo robíte. Na takéto účely si vyberte homogénne, difúzne svietidlo so zabudovaným LED modulom.

 

Na ďalšej fotke môžete vidieť tri prekrásne kúpeľne pri ktorých je nesprávne riešená technika osvetlenia:

 

 

Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi fotkami pri správnom osvetlení zrkadla! Ak ste už vybrali svietidlo so zabudovaným LED modulom alebo svetelný zdroj dostatočnej kvality, dbajte aj na jeho správne umiestnenie!

 

 

Svietidlá s dostatočnou IP ochranou

Vyberte si svietidlo s dostatočnou IP ochranou na základe nasledujúceho štandardu. Dbajte na správne použitie IP číslovania, pretože vniknutá para a voda môže poškodiť niektoré časti Vášho svietidla. 

 

Stupeň IP ochrany (International Protection Marking) je Medzinárodné ochranné označenie. Označuje sa tým odolnosť krytu (púzdra) elektrického obvodu spotrebiča voči vplyvom prostredia. IP stupne na Slovensku opisuje "STN EN 60529 (33 0330) Stupne ochrany krytom (krytie - IP kód)" a medzinárodne sú tieto stupne definované štandardom IEC 60529:1989, ktoré boli stanovené na základe vykonaných testov.

 

Prvá číslica sa vzťahuje na odolnosť proti vniknutiu cudzích telies, druhá číslica na odolnosť voči kvapaline, a prípadná tretia číslica znamená tuhosť materiálu. Väčšie číslo v každom prípade znamená väčší stupeň ochrany, napr. IP55. Neprítomnosť ochrannej hodnoty častokrát označujú písmenom X. Je možné uviesť aj doplňujúce písmená. Je možné, že sa odvolávajú na stupeň ochrany (aj) pomocou používania malých obrázkov.

Mechanická ochrana pred vniknutím cudzích telies

 • 0: Bez ochrany
 • 1: Veľké cudzie telesá (> 50 mm)
 • 2: Menšie cudzie telesá (> 12 mm)
 • 3: Drobné cudzie telesá (> 2,5 mm)
 • 4: Veľmi drobné cudzie telesá (> 1 mm)
 • 5: Prach (dovolené je vniknutie, ktoré nespôsobuje poškodenie)
 • 6: Celková prachotesnosť

 

 Odolnosť voči vode

 • 0: Bez ochrany
 • 1: Zvysle padajúce kvapky vody (napr. kondenzačná voda)
 • 2: Šikmo padajúce kvapky (odchýlka od zvyslého max. 15°)
 • 3: Šikmo padajúce kvapky (odchýlka od zvyslého max. 60°)
 • 4: Padajúce kvapky vo všetkých smeroch (dovolené je presakovanie, ktoré nespôsobuje poškodenie)
 • 5: Striekajúca voda s nízkym tlakom v každom smere (dovolené je presakovanie, ktoré nespôsobuje poškodenie)
 • 6: Striekajúca voda s väčším tlakom v každom smere a ponorenie do vody (ponorenie do vody na krátku dobu, dovolené je presakovanie, ktoré nespôsobuje poškodenie)
 • 7: Dočasné ponorenie do vody (do hĺbky 0,15–1 m, na dobu 30 minút)
 • 8: Nepretržite používateľné pod vodou (vo výrobcom stanovenej hĺbke, v rozsahu od 1 do 3 m)
 • 9: Voda s vysokým tlakom, 14-16 liter/min. z vzdialenosti 10-15 cm s vysokým tlakom.

 

Ohľadom IP-ochrany sa podrobnejšie môžete informovať TU

Spoznajte najnovšie trendy osvetlovacej techniky v kúpeľni s modernými vychytávkami, s vhodnou IP ochranou na stránke lumenet.sk! Kúpeľnové LED svietidlá, zapustené bodové svietidlá do sprchy, zrkadlové LED svietidlá, nástenné-stropné kúpeľňové LED svietidlá od profesionálnych predajcov!