Množstevná

zľava

100%-ná

spoľahlivosť

Rýchle

dodanie

Philips
Osram
Megaman
Mean Well
B.E.G. Luxomat
Panasonic
GE Lighting
Samsung
Sylvania

My sme sito

Napísali ste o nás

Najviac nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov a preto robíme všetko, čo je v našich silách, aby ste boli vždy spokojní s vaším nákupom a radi sa k nám vrátili zas.

Róbert

Odporucam tento obchod aj ked ma malo recenzii pri nakupe nad 30 eur kurier zadarmo a este ked pride balik v poriadku a este okrem toho je v nom aj darcek uzasny ste objednam znova a velmi rad

Tomás Tenner

Všetko funguje dokonale. Objednávka, dodanie, podpora. Toto je dnes velmi vzácne!! O kvalite ponákaných produktov je zbytočné hovoriť - všetko TOP značky.

Spoľahnite sa

Môžete sa spoľahnúť, že u nás nájdete len kvalitné produkty od svetových výrobcov za najlepšie ceny a s najlepšími službami.

Night Breaker Laser
Osram Night Breaker Unlimited
Osram Silverstar 2.0
Osram Ultra Life
Osram Cool Blue Intense
Philips RacingVision
GE Megalight Ultra 130%

Dezinfekcia

Hlavná kategória >Dezinfekcia

Germicídne žiarivky alebo svietidlá UV-C sú vhodné na účinnú dezinfekciu vzduchu, vody a povrchov. Sterilizačný účinok germicídnych svetelných zdrojov pomáha dosiahnuť sterilné podmienky v interiéri. Pred nákupom si pozorne prečítajte nižšie uvedené informácie potrebné pre bezpečnú prevádzku!

 Germicídna žiarivka

Baktericídny, antivírusový účinok žiarenia UV-C bol preukázaný a môže byť efektívne použitý na čistenie povrchov, vzduchu a vody. Ortuťové žiarivky, ktoré vyžarujú UV-C svetlo, majú jedinečnú účinnosť proti vírusom, plesniam, baktériám a iným mikroorganizmom.

Upozornenie!

1. Žiarenie germicídnymi žiarivkami je veľmi škodlivé pre oči a pokožku. - Baktericídne žiarivky sa môžu používať iba vo vhodnom zariadení a v uzavretých priestoroch, kde počas použitia nie je nikto.

2. Pri použití žiariviek UV-C sa musia dodržiavať oficiálne smernice a platné priemyselné bezpečnostné smernice.

3. Neprekračujte odporúčaný čas používania! Maximálny povolený čas expozície (MPET) sa môže určiť pre konkrétny rozsah vlnových dĺžok.

4. Baktericídne žiarivky emitujú UV-C žiarenie, ktoré je škodlivé pre živé zvieratá, preto ich NEPOUŽÍVAJTE NA VŠEOBECNÉ OSVETLENIE! Spôsobuje náhodné a nezvratné poškodenie ľudského tela.

5. Chemický účinok UV-C na materiály, ktoré nie sú odolné voči UV žiareniu, vedie k tzv. starnutiu, ktoré dlhodobo poškodzuje chemickú štruktúru materiálov. Po dlhom čase je možné pozorovať starnutie a zmenu farby na plastoch, izoláciách, gumových tesneniach alebo na ich povrchu alebo natretom povrchu, strácajú svoj pôvodný stav a kvalitu.

Odporúča sa predovšetkým na dezinfekciu zdravotníckych zariadení. Neodporúča sa na domáce použitie z dôvodu vyššie popísaných nebezpečenstiev!

Makroorgazmus

UV-C ničí mikroorganizmy, t.j. baktérie, vírusy.

Jadro mikroorganizmov (baktérie a vírusy) obsahuje tymín, chemický prvok DNA / RNA. Tento prvok absorbuje UV-C svetlo pri špecifickej vlnovej dĺžke 253,7 nm a mení sa do takej miery (tvorba ti-minimalizátorov), že bunka už nie je schopná sa množiť a prežiť.

Dopad UV-C:

- preniká do bunkovej steny mikroorganizmov (253,7 nm)

- jeho vysokoenergetické fotóny sú absorbované bunkovými proteínmi a DNA / RNA

- poškodzuje štruktúru proteínu a spôsobuje metabolické poruchy

- DNA / RNA sa mení chemicky, takže organizmy sa už nemôžu replikovať, metabolizovať, takže nemôžu spôsobiť ochorenie, ďalšie poškodenie

Štruktura DNA

Mikroorganizmy sa delia do 3 skupín:

Baktérie / bakteriálne spóry:

Nachádza sa vo vzduchu, vode, pôde, rastlinách, zvieratách a hnilobe organických látok. V ľudskom tele je desaťkrát toľko baktérií, ako sú ľudské bunky. Väčšina baktérií sa nachádza na povrchu kože a v zažívacom systéme. Väčšina baktérií je neškodných alebo prospešných, ale existujú aj niektoré patogénne baktérie, ktoré spôsobujú infekčné choroby, ako napríklad cholera, syfilis, antrax, malomocenstvo alebo patogén.

Plesňové huby:

Plesňové huby sú mnohobunkové organizmy, ktoré patria do rodiny húb. Pleseň s toxickými, alergickými alebo patogénnymi vlastnosťami je špeciálna skupina húb, ktoré môžu spôsobiť toxické reakcie, alergické reakcie alebo choroby u ľudí alebo iných živých vecí.

Vírusy:

Extrémne malé parazitárne organizmy, ktoré sa nereprodukujú, ale prežijú prevzatím hostiteľskej bunky. Sú zodpovedné za najbežnejšie choroby ľudí, ako sú chrípka, prechladnutie, osýpky, kiahne, príušnice, bradavice, ale tiež útočí na faunu a flóru: slintačka a krívačka, vtáčia a prasacia chrípka atď.

Výkon a optimálna prevádzka UV-C žiariviek

Germicídne žiarivky s nízkym tlakom UV-C sú v podstate konvenčné žiarivky bez fosforového povlaku. Ich sklo je namiesto zvyčajného borosilikátu kremenné sklo. Tieto dve modifikácie umožňujú, aby UV žiarenie 253,7 nm emitované parami ortuti v žiarovke emitovalo nemodifikované. Okrem žiarenia UV-C sa vytvára aj charakteristické fialové viditeľné svetlo.

Dnešné moderné germicídne žiarivky neobsahujú ozón, čo znamená, že produkujú iba takmer nezmerateľné množstvo vysoko oxidačného a toxického ozónu. Iba veľmi citlivý čuch človeka môže naznačovať jeho prítomnosť, to však nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo. Do miestnosti môžete vstúpiť okamžite po vypnutí germicídnej žiarivky neobsahujúcej ozón. Perfektný výkon sa dosiahne, keď žiarivka dosiahne prevádzkovú teplotu okolo 40 ° C pri okolitej teplote 25 ° C.

Germicídne žiarivky v zásade nepracujú priamo zo sieťového napätia, pre svoju činnosť vyžadujú externú ovládaciu jednotku alebo kompletné svietidlo!

Celkový výkon lampy UV-C je vyjadrený vo wattoch (μW) a ožiarenosť je vyjadrená v μW / cm². Na usmrtenie každého mikroorganizmu je potrebná určitá úroveň dávky, táto „dávka“ je funkciou času (sekundy) a UV energie (μW). Nízka energia UV po dlhú dobu môže mať rovnaký účinok ako vyššia energia po kratšiu dobu. Jednotkou energie je Joule (J), čo zodpovedá W / s.

Úroveň dávky požadovaná na usmrtenie daného mikroorganizmu je uvedená v Jouloch na meter štvorcový (J / m²). Niektoré baktérie, vírusy, sú odolnejšie, vyžadujú viac UV-C (aby ich zabili) ako iné mikroorganizmy.

Vzduch sa dá ľahko čistiť pomocou UV-C, ničí baktérie, ktoré sa šíria vo vzduchu a spôsobuje infekcie. Metódy priameho ožarovania sú založené na stropných svietidlách, ktoré je možné prevádzkovať, keď je miestnosť prázdna. Najbezpečnejšie je namontovať sa na úroveň očí, aby svetlo smerujúce nadol mohlo účinne sterilizovať povrchy a podlahy.

Žiarenie germicídnym svietidlom je účinné na povrchoch, ktoré sú priamo vystavené žiareniu. Žiarenie neprenikne do materiálu, a preto nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre pokožku pod odevom.

Germicídna žiarivka AirZing vyvinutá spoločnosťou Osram poskytuje účinné UV-C žiarenie bez obsahu ozónu. Vďaka vstavanému detektoru prítomnosti žiarivka pracuje, keď detektor nezistí prítomnosť človeka v miestnosti. Bezpečné používanie ďalej zvyšuje aj 30-sekundový oneskorený štart.

Osram Airzing

Normy a predpisy:

Vykon svietidla

Prevadzka

Pouzitie Airzing