Množstevná

zľava

100%-ná

spoľahlivosť

Rýchle

dodanie

Philips
Osram
Megaman
Mean Well
B.E.G. Luxomat
Panasonic
GE Lighting
Samsung
Sylvania

My sme sito

Napísali ste o nás

Najviac nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov a preto robíme všetko, čo je v našich silách, aby ste boli vždy spokojní s vaším nákupom a radi sa k nám vrátili zas.

Róbert

Odporucam tento obchod aj ked ma malo recenzii pri nakupe nad 30 eur kurier zadarmo a este ked pride balik v poriadku a este okrem toho je v nom aj darcek uzasny ste objednam znova a velmi rad

Tomás Tenner

Všetko funguje dokonale. Objednávka, dodanie, podpora. Toto je dnes velmi vzácne!! O kvalite ponákaných produktov je zbytočné hovoriť - všetko TOP značky.

Spoľahnite sa

Môžete sa spoľahnúť, že u nás nájdete len kvalitné produkty od svetových výrobcov za najlepšie ceny a s najlepšími službami.

Night Breaker Laser
Osram Night Breaker Unlimited
Osram Silverstar 2.0
Osram Ultra Life
Osram Cool Blue Intense
Philips RacingVision
GE Megalight Ultra 130%

Bodové svietidlá

Hlavná kategória >Svietidlá >Bodové svietidlá

Vyberte si z obrovskej ponuky bodových svietidiel na stránke lumenet.sk! Ozdobte svoj domov riadenými a funkčnými svietidlami podľa najnovších trendov. Bodové LED svietidlá, zapustené, zabudovateľné svietidlá a držiaky bodových svetelných zdrojov, nástenné ramenné bodové LED svietidlá, štipcové bodové svietidlá a bodové svietidlá do zásuvky, všetko s rýchlym dodaním!Prečo je bodové svietidlo bodové? Aký svetelný zdroj môžete používať?

Dôležité je, aby ste vedeli odpovedať na otázku: aké svietidlo nazývame bodovým svietidlom?

Odpoveď znie: každé také svietidlo, ktoré obsahuje svetelný zdroj, a jeho svetlo je riadené, čiže slúži na osvetlenie vybraných cieľových predmetov, osôb, plôch. Na opis riadeného svetla slúži uhol žiarenia a svietivosť (riadený svetelný tok, svetelný výkon).

Riadenie svetla je docielené v prípade svetelných zdrojov pomocou optického hranola, (napr.: LED) zrkadla (napr.: halogénový reflektor) alebo vonkajšieho tienidla alebo inou svetlo odrážajúcou, resp. riadiacou technológiou.

 

 • Každé nástenné/stropné alebo zabudovateľné svietidlo do sadrokartónového stropu, ktoré obsahuje svietidlo bodového charakteru, (LED modul, GU10, MR16, PAR) a tvar tienidla alebo svietidla riadi svetlo nazývame bodovým svietidlom.

 

 • Každé také nástenné/stropné jedno alebo viacremenné svietidlo, ktoré obsahuje svetelný zdroj vo forme Retrofit LED-u alebo LED modulu, a rozptyluje svetlo v určenom uhle, sa nazýva bodovým alebo LED bodovým svietidlom.

 

 • Svetelné zdroje bodových svietidiel môžu byť nasledujúce:

Najpopulárnejšími svetelnými zdrojom sú GU10 LED, s 24-120° uhlom žiarenia alebo G9, 12V-ové MR16, AR111 (LED, G53, GU10), ale v ojedinelých prípadoch môžete vidieť aj také bodové svietidlá, ktoré majú závit E14 alebo E27 (LED PAR reflektor).

 

V bodových svietidlách s LED modulom sú z výroby namontované nevymeniteľné svetelné zdroje. Prednosťou toho je precízna práca inžinierov, vďaka ktorej tieto produkty ponúkajú užívateľovi optimálne a vhodné osvetlenie.

Nemusíte sa báť nevymeniteľného svetelného zdroja, lebo sa jedná o LED moduly s dlhou životnosťou (20-50000 hodín), čo znamená pri priemernom dennom používaní 2,7 hodín až 20-30 ročné bezstarostné používanie.

 

Typy bodových svietidiel:

 

 

Bodové svietidlá s riadeným svetlom sú vhodné na zvýrazňovanie a dobre poslúžia pri jednoduchom osvetlení, zvýraznení časti miestnosti, jedálenského stola, kuchynskej linky, nástenného obrazu, sochy, police. Ak Vašim cieľom je rovnomerne, homogénne osvetlená miestnosť, (napr.: obývačky) ťažko to dosiahnete bodovými svietidlami.

 

Používanie zabudovateľných/zapustených bodových svietidiel:

 • Tvar zabudovaných bodových svietidiel vo väčšine prípadoch je okrúhly alebo štvorcový. Tvar používaného bodového svietidla závisí od štýlu interiéru. Pri minimálnom a industriálnom, priemyselnom štýle sa používa prevažne štvorcový tvar, a pri domácnostiach s modernejšími, klasickejšími a jemnejšími tvarmi sa odporúča používať okrúhly tvar. Sklápací rám umožňuje zmeniť smer svetla kedykoľvek, keď je to potrebné.

 

Tip: 

Na základe skúseností v prípade štvorcových bodových svietidiel je ťažké docieliť pri inštalácii, aby boli svietidlá v jednej rovine so stenou alebo iným bodovým svietidlom.

 

V priebehu rokov sa rozšírilo riešenie, pri ktorom sa zabuduje veľký počet bodových svietidiel už do predpripraveného sádrokartónového falošného stropu. Toto riešenie má iba tú nevýhodu, že zabudované bodové svietidlá vytvárajú kruh, (podobné svetlo baterky) aj keď je ich počet veľký, osvetlenie nebude jednotné a rovnomerné(v jednom bode bude tma, v druhom jasno).  Zároveň pri svetle prenášaného z jedného bodu je hustota svetla veľká, a môže byť pre oči nepríjemná. Okrem toho sú kvôli veľkému počtu svietidiel náklady na obstarávanie a prevádzkovanie vysoké.

Ak predsa trváte na použití bodových svietidiel a radi by ste vyriešili hlavné osvetlenie Vašej domácnosti týmto spôsobom, odporúčame Vám použiť svietidlá a svetelné zdroje (so 100-120°uhlom) s opálovým povrchom, ktorých svetelný rozptyl je rovnomerný a poskytnú Vám riešenie na vyššie uvedený problém.

 

Ďalším skvelým riešením je regulácia svetla bodového svietidla, čím dosiahnete svetlo, ktoré je príjemné pre oči a znížením svetelného toku svietidla môžete dosiahnuť aj ambientné osvetlenie. Ak máte možnosť znížiť teplotu svetla, teda teplejšie svetlo (ako v prípade starých žiaroviek), už aj toto riešenie Vám môže ponúknuť moderné LED osvetlenie. DimTone.

Tip:

Existujú aj také typy, ktoré sa dajú ovládať obyčajným nástenným spínačom a môžete ušetriť cenu nástenného regulátora.

SceneSwitch

 

Zabudované bodové svietidlá Vám ponúkajú nespočetné množstvo možností!

 

 • Môže byť užitočným a efektívnym doplnkom podkrovných izieb, veď v miestnosti, kde 75% stien má sklon je dekorovanie ťažké.
 • Regulovaním svetla bodových svietidiel, ktoré sú zapustené do falošných stropov, viete vytvoriť príjemnú atmosféru, ale ak sa zaujímate o pestrofarebný svet RGB bodových (GU10)/ RGB bodových (E14) svietidiel, otvorí sa Vám okno na nekonečný počet možností.
 • To isté sa vzťahuje aj na kúpeľňu – samozrejme tu budete potrebovať zabudovateľné bodové svietidlá s vyhovujúcou IP ochranou, ktoré môžete zabudovať do stropu alebo umiestniť na daný povrch. Ani v tomto prípade nezabudnite, že optimálne všeobecné osvetlenie ťažko dokážete dosiahnuť s bodovými svietidlami!
 • Môžete ich ešte používať ako kryté, resp. zvýrazňovacie osvetlenie v prípade zabudovaných skríň, či sa už jedná o šatníkovú skriňu, alebo kuchynskú linku.
 • Zohráva dôležitú úlohu aj pri osvetlení schodov, či už je zapustené do steny, alebo do schodov.
 • Osvetlenie chodby môžete jednoducho vyriešiť bodovými svietidlami
 • Ich funkčné a dekoračné funkcie sú rovnaké, v žiadnom prípade ich nepodceňujte!

 

Používanie stropných/nástenných ramenných bodových svietidiel:

 

 • Nezabudovateľné nástenné a stropné jedno-, dvoj-, troj- a viacramenné bodové svietidlá vykonávajú nespočetné množstvo funkčných a dekoračných úloh, takisto ako zabudovateľné bodové svietidlá. Vďaka otočným, nastaviteľným a sklápacím možnostiam ramien môžete jednoducho riadiť svetlo a zvýrazniť Vašu obľúbenú maľbu, nástennú dekoráciu, kútik izby, kus nábytku alebo predmet. Stojí za zmienku aj lištový systém bodových svietidiel, ktorý je čoraz populárnejším riešením Industriálneho štýlu.

 

 

Používanie nadol/nahor svietiacich nástenných bodových svietidiel:

 

 • Nástenné bodové svietidlá majú hlavne dekoračné úlohy na schodiskách, chodbách, spálňach a veľkých nástenných povrchoch. Vo väčšine prípadoch používajú 2 ks LED svetelných zdrojov so závitom GU10 – pri zohľadnení energetickej úspornosti.

 

 

 

Používanie bezprostredne na stenu namontovateľných stropných-nástenných svietidiel:

 

 • Nástenné a stropné svietidlá, ktorých sklenené tienidlá s opálovým nádychom intenzívne filtrujú svetlo GU10 LED svetelných zdrojov, popritom zvierajú malý uhol svetla vďaka tvaru svietidla alebo tienidla. Nie sú nastaviteľné, otočné a ani sklápacie, sú to pevné svietidlá, tým pádom taktiež nie sú vhodné na všeobecné osvetlenie.

 

 

Používanie bodových stojanových a stolových svietidiel:

 

 • Tieto svietidlá môžete využívať hlavne pri čítaní alebo práci pri kancelárskom stole. Osvieti Vašu aktuálnu prácu tak, aby vyžarované svetlo nerušilo ostatných okolo Vás.

 

Podrobnejšie o svetelných zdrojoch:

 

Svetelný zdroj GU10

 

 • V prípade najpopulárnejších halogénových svetelných zdrojov GU10 na základe smernice EU už boli tieto žiarovky vyradené z predaja.
 • Ich dokonalou náhradou sú LED svetelné zdroje GU10, ktoré sú dostupné na stránke lumenet.sk v oveľa širšej ponuke, s uhlom svetelného žiarenia 24-120°, viacerými druhmi teploty svetla (2700-6500K), aj v regulovateľnom prevedení a s vysokým podaním farieb.

 

Svetelný zdroj G9

 

 • V prípade taktiež populárneho a známeho halogénového svetelného zdroja G9 sú dostupné na našej stránke lumenet.sk náhradné LED svetelné zdroje G9. Pravdou je ale, že majú nižší svetelný výkon, tým pádom pri ich používaní musíte rátať s menšou stratou svetla.
 • Energetická spotreba dnešných moderných LED žiaroviek je pätina halogénových svetelných zdrojov. Popritom ich charakterizuje vysoká kvalita svetla a po zapnutí okamžite zabezpečí svetlo. Životnosť LED-ky sa pohybuje okolo 15-50000 hodín, namiesto 2000, čo môže znamenať až 15-30 rokov používania. (pri priemernom 3 hodinovom dennom používaní)